Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 20.09.2019, 12:39

КЗ Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наша кнопка

Права дитини

Освіта району

Відвідувачі

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Форма входу

Клуб «За здоровий спосіб життя»

     Сучасний розвиток суспільства, економічна й екологічна криза, низький рівень здоров’я всіх категорій населення ставить перед школою нові вимоги в справі охорони та покращення здоров’я дітей і підлітків. Ми всі розуміємо, що це – головна турбота сьогодення. Надзвичайно негативний вплив на здоров’я людей має те, що чимало з них не дбають про своє здоров’я, бездумно марнують і втрачають цей безцінний дар, не знають засад і не опанували елементарних навичок формування і зміцнення здоров’я. Тому важливо навчитися берегти здоров’я з дитинства.
     Саме тому у Липоводолинській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів продовжує працювати клуб «За здоровий спосіб життя», під керівництвом вчителя основ здоров’я Базарної В.В.

      Мета клубу: зорієнтувати дітей на здоровий спосіб життя.

      Клуб сприяє формуванню навичок здорового способу життя та вихованню культури здоров’я.

У результаті роботи клубу діти повинні уміти:

  • аналізувати та оцінювати наслідки негативних факторів на організм;
  • шукати самостійно та обробляти інформацію з різних джерел;
  • зберігати та зміцнювати власне здоров’я;
  • використовувати здобуті знання в повсякденному житті.

 

                                        План роботи клубу

                              «За здоровий спосіб життя»

   Комунального закладу Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів

                                          на 2018-2019 навчальний рік

                 Керівник: Заворотько Ю.Г. – вчитель основ здоровя

№ з/п

Зміст

Дата проведення

Відповідальний

Примітка

1.

Заняття-роздум «Цінність і неповторність людського життя»

27.09.2018

Заворотько Ю.Г.

 

2.

Заняття-подорож «Цікавими стежками Країни міцного здоровя»

24.10.2018

Заворотько Ю.Г.

 

3.

Тренінг з елементами гри «Народні традиції здорового способу життя»

28.11.2018

Заворотько Ю.Г.

 

4.

Заняття-проект «Щоб здоров’я добре мати, слід про нього змалку дбати»

26. 12.2018

Заворотько Ю.Г.

 

5.

Заняття-роздум «Вплив творів мистецтва на збереження та зміцнення здоров’я»

30.01.2019

Заворотько Ю.Г.

 

6.

Заняття-гра «Абетка харчування»

27.02.2019

Заворотько Ю.Г.

 

7.

Виховна година «Скажи палінню – Ні!»

20.03.2019

Заворотько Ю.Г.

 

8.

Година спілкування «Алкоголь – гра з вогнем»

24.04.2019

Заворотько Ю.Г.

 

9.

Бібліотечна вікторина «Здоровим бути круто!»

29.05.2019

Заворотько Ю.Г.

 

 

Діяльність клубу

Учасники клубу «За здоровий спосіб життя» спрямовують свою діяльність саме на пропаганді здоровя та здорового способу життя. Крім того, кожного місяця організовуються різноманітні заходи спрямовані на здоровязбереження учнів нашої школи. Учасниками клубу для учнів різних вікових груп було проведено декілька заходів: заняття-роздум «Цінність і неповторність людського життя»; віртуальна подорож «Цікавими стежками Країни міцного здоров’я»; для учнів 7-х класів тренінг з елементами гри «Народні традиції здорового способу життя»; заняття-проект «Щоб здоров’я добре мати, слід про нього змалку дбати».

 

28.03.2017

Заняття-роздум: «Цінність і неповторність людського життя»

Підлітковій вік - особлива пора людського життя, коли дитина вже торкнулась притягальної сили землі, а легенькі крила дитинства ще піднімають її в небо, де живе казка, де панує мрія. Тому, саме в цей час необхідно формувати в учнів знання про цінність і неповторність життя людини, розвивати вміння аналізувати й корегувати власний спосіб життя.

Під час проведення заняття діти обговорили вислови відомих людей про цінність і неповторність життя людини, наприклад: «Кожне добре прожити життя, є довгим життям. Леонардо да Вінчі»; прослухали притчі «Багач і бідняк» та «Який слід повинна залишити людина на землі?»; проаналізували вплив моральних якостей та естетичних засад на дії людини в різних життєвих ситуаціях».

В кінці заняття була проведена вправа «Вільний мікрофон» під час якої учні продовжували фразу «Жити щасливо – це…».

29.11.2016

Тема сьогоднішнього заняття: «Проблема ВІЛ/СНІДу  в Україні».

            Проблема ВІЛ-інфекції понад 25 років залишається актуальною для світової спільноти, масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу. У теперішній час в Україні епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції залишається напруженою – продовжується поширення ВІЛ серед населення, зростає кумулятивна кількість ВІЛ-інфікованих осіб і хворих на СНІД.

            За допомогою електронної презентації «Епідемічна ситуація з ВІЛ/СНІДу в Україні та Сумській області» ми обговорили сутність даного захворювання, статистику по Україі та Сумській області, можливі шляхи передачі ВІЛ-інфекції та способи захисту від неї.

Також відбулося підготовлення матеріалів до змінного стенду на тему: «1 грудня – День боротьби зі СНІДом і порозуміння з ВІЛ-інфікованими». Учні активно долучилися до роботи, адже Україна є однією з найбільш уражених ВІЛ/СНІДом країн в Європі, і тому інформація про дане захворювання є важливою, актуальною і повинна бути загальновідомою.

15.11.2016

Тема: Наркоманія – хвороба молодих. Прослідкувати причини, прояви наркомані та які жертви приносяться на вівтар наркоманії

Наркотики – це по суті своїй, отрута. Актуальність проблеми наркоманії зумовлена тим, що через нестачу дієвих шляхів і механізмів формування здорового способу життя дедалі більше підлітків і молодих людей опиняється у ситуації формування адитивної поведінки. Подолання цієї проблеми спричиняє необхідність поінформованості молодого покоління про причини і наслідки залежності, а також потребує перебудови свідомості підлітків, усвідомлення необхідності дотримання здорового способу життя та вироблення особистісної позиції щодо зміцнення стану свого здоров’я впродовж всього життя.

Мета: підвищення рівня поінформованості підлітків з проблеми наркоманії, надання учням інформації про здоровий спосіб життя, сутність наркотичної залежності, її види, фактори, що впливають на здоров’я та жертви, які приносять на вівтар наркоманії.

Учні прослухали інформаційне повідомлення про вплив наркотиків на організм та здібності людини. Обговорили залежність від наркотичних речовин, яка послідовно проходить кілька стадій: соціальну, психологічну і фізичну. Обговорили загальний вплив на людське життя виконавши роботу у групі «Спростуйте міф» та обміркувавши й обґрунтувавши свої думки під час гри «ТАК, ні, не знаю».

На завершення кожен учень отримав пам’ятку: «Скажи наркотикам «Ні».

 

01.11.2016

Тема: «Алкоголь і здоров’я. Перегляд фільму «Як алкоголь впливає на організм». Підготувати матеріали до змінного стенду «Тверезе сьогодення – світле майбутнє»

Алкоголь це отрута, всі це знають, але утримуються від його вживання дуже небагато людей. Якщо в людини знижений самоконтроль та недостатній рівень культури, вживання алкогольних напоїв може стати системним, а доза спожитого алкоголю надмірною. Це зумовлює уявні комплекси негативних наслідків. Найтиповіші серед них – формування алкогольної залежності, а далі патологічних змін в усіх органах тіла людини.

         Мета заняття: обґрунтувати і довести шкідливість алкоголізму; розкрити негативний вплив алкоголю на організм людини; пропагувати здоровий спосіб життя.

         Учні переглядали фільм «Як алкоголь впливає на організм». У даній стрічці розповідалось про вплив алкоголю на кожну із систем організму, але найбільш наголошувалося про негативний вплив саме на мозок та нервову систему. Адже мозок відповідає за функціонування всього організму, рухові функції і розумові процеси. У ньому мільярди нейронів і мікроскопічних капілярів.

            На завершення учні оформили інформацію на змінному стенді під загальною назвою «Тверезе сьогодення – світле майбутнє». У нього ввійшла інформація про міфи відносно алкоголю, його вплив на організм та заклик берегти власне здоров’я.

  

04.10.2016

Тема: «Твоє здоров’я в твоїх руках. Корисні та шкідливі звички»

Наші звички бувають різними — і наслідки, і вплив на організм вони також мають різні. Одні роблять нас здоровішими, міцнішими, більш стійкими до хвороб, а інші, навпаки, послаблюють наше здоров’я, викликають кволість, забирають наснагу й життєві сили.

Метою сьогоднішнього заняття було: указати учням на значення звичок у житті людини, на їх взаємозв’язок зі здоров’ям, дати уявлення про причини формування позитивних і негативних звичок, роль у цьому соціальних умов; учити порівнювати корисні та шкідливі звички, робити відповідні висновки; розвивати логічне мислення, уміння аналізувати, систематизувати; сприяти формуванню життєвих навичок і компетенцій учнів; виховувати культуру спілкування.

Ми обговорили поняття «здоров’я» та «звичка»; працювали у 2 групах – «Мойдодир» та «Айболить», які визначали корисні та шкідливі звички; згадували, які звички мають самі учні та люди, які їх оточують.

На завершення відбулося колективне обговорення притчі: «У лісі росте маленька травичка, яка має маленькі корінці. Більша травичка має міцніше коріння, кущі ще міцніші, дерево має великі корені. Корінь — це звичка. Яку рослину легше вирвати?»

 

20.09.2016

Тема: «Складання плану роботи клубу, обговорення цілей, яких необхідно досягти»

Перше зібрання клубу відбулося 20 вересня 2016 року. Учасниками стали учні 9-А та 9-Б класів. В цей день були вирішені організаційні питання, обговорення мети функціонування клубу та цілей його роботи.

Календар

«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

ПОГОДА
Корисні сайти

Архів записів
Пошук

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz